Coraz więcej cyfrowych liderów w Polsce

W Polsce jest coraz więcej cyfrowych liderów – wynika z badania „Digital Transformation Index” przeprowadzonego przez Dell Technologies.

Przytoczone badania są realizowane co dwa lata, a w tegorocznej edycji dane zebrano w lipcu i sierpniu – kilka miesięcy po wybuchu pandemii.

„W jednym z pierwszych globalnych badań tego roku, mającym na celu zmierzenie zachowań biznesowych, DT Index wykazał, że aż 8 na 10 organizacji przyspieszyło realizację niektórych programów transformacji cyfrowej” — piszą autorzy badania.

W indeksie Della polskie przedsiębiorstwa wypadają powyżej średniej europejskiej, która wynosi 75 proc, osiągając wynik równy 81 proc. Porównując tegoroczne dane z tymi sprzed dwóch lat, można zauważyć, że w Polsce przybyło cyfrowych liderów – przedsiębiorstw, które są najbardziej dojrzałe cyfrowo – oraz cyfrowych adaptatorów, którzy w tegorocznym badaniu stanowili 43 proc. ankietowanych (w 2018 r. było to 24 proc.).

W Polsce coraz mniej przedsiębiorstw nie radzi sobie z transformacją cyfrową. Jak wynika z badania, największymi barierami w rozwoju są przede wszystkich regulacje i zmiany legislacyjne.

cyfrowych liderów

Leave a Reply