SuperVision FinTech Talks o chmurze obliczeniowej

Zdaniem ekspertów, ekspansja technologii chmurowych dopiero się rozpoczyna. Z roku na rok te technologie będą miały coraz większe znaczenie – wynika z webinaru z cyklu SuperVision FinTech Talks.

Podczas spotkania komentowano styczniowy komunikat KNF dot. środowiska chmury obliczeniowej. Zdaniem ekspertów komunikat ten został przygotowany starannie.

– Komunikat ze stycznia tego roku został przygotowany w bardzo szerokim procesie konsultacji. Dzięki temu, podmioty nadzorowane mogły otrzymać zasady, w ramach których rozpoczęły przenoszenie się do chmury – powiedział Michał Jaworski, członek zarządu Microsoft.

Chociaż użytkowanie chmur obliczeniowych rozwija się bardzo dynamicznie, nie brakuje wyzwań przy wdrażaniu ich w organizacjach. Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę, że jednym z większych było zbudowanie odpowiednich kompetencji z tego zakresu. Z tego powodu tworzone są różnego rodzaju projekty edukacyjne – np. PKO Cloud University w PKO BP.

Przedsiębiorstwa, które migrują swoje dane do chmury obliczeniowej, robią to głównie ze względu na ułatwienia, które wynikają z korzystania z tego typu technologii, a także możliwość korzystania z rozwiązań, które są dostępne na ten moment jedynie w chmurze – np. przechowywanie dużych baz danych. 

Pełen materiał ze wspominanej debaty jest dostępny pod linkiem. W ramach cyklu odbędzie się sześć spotkań. 

Cykl webinarów jest organizowany Fundację na rzecz Innowacji Finansowych – Fintech Poland we współpracy z ekspertami KNF. Spotkania umożliwiają uczestnikom rynku poznać podejście organów nadzoru do zagadnień na rynku finansowym w ujęciu praktycznym.

SuperVision FinTech Talks

Leave a Reply