Rozwiązania chmurowe pomagają w ubezpieczaniu samochodów

Platforma Beesafe, przy wykorzystaniu technologii Microsoft Azure, oferuje najszybszy kalkulator dla ubezpieczeń komunikacyjnych.

– Model operacyjny po stronie technologicznej wykorzystuje platformę Microsoft Azure. Pozwoliło nam to na szybkie i elastyczne wdrożenie osadzonego w chmurze kalkulatora OC/AC przyspieszając i usprawniając proces zakupu polisy. Wystarczy podać dwie informacje – numer rejestracyjny pojazdu oraz datę urodzenia jego właściciela. Dane pojazdu wczytywane są z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów, a następnie w ekspresowym tempie przedstawiana jest cena. Wszystko dzieje się on-line, a nasi klienci nie muszą wychodzić z domu. Wystarczy dostęp do Internetu z poziomu smartfona lub laptopa – mówi Rafał Mosionek, CEO Beesafe.

Beesafe, oprócz samego wdrożenia technologii, postanowiło też rozwinąć wiedzę i umiejętności pracowników z tej dziedziny.

– Beesafe to świetny przykład młodej firmy, która oparła swój model biznesowy o usługi chmurowe. Firmy coraz częściej decydują się na ten model już na samym początku swojej drogi. Pokazuje to, że zaufanie do usług „as-a-service” nieustannie rośnie, a polska gospodarka staje się coraz bardziej innowacyjna. Chcemy wspierać ten proces udostępniając polskim firmom to, co stanowi podstawę udanej cyfryzacji – technologię w parze z rozwojem umiejętności. Kluczową zmianą dla rodzimych przedsiębiorców, zwłaszcza z obszaru rynków regulowanych, będzie centrum danych Microsoft zlokalizowane w Polsce. Infrastruktura na terenie kraju zapewni najwyższe standardy bezpieczeństwa danych oraz wysoki wskaźnik latency, który pozwoli na jeszcze szybszą reakcję i sprawne korzystanie z najbardziej zaawansowanych usług chmurowych przez przedsiębiorców z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Do tego nieustannie podnosimy kompetencje naszych Partnerów i klientów, aby w pełni mogli czerpać korzyści z wdrażanych usług – powiedział Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft.

Leave a Reply