Platforma chmurowa IBM z pakietem rozwiązań dla sektora finansowego

IBM Cloud for Financial Services, czyli platforma chmurowa dedykowana dla branży usług finansowych, zostanie wzbogacona o usługę Red Hat OpenShift i inne usługi natywne w chmurze.

IBM Cloud for Financial Services, czyli platforma chmurowa dedykowana dla branży usług finansowych, zostanie wzbogacona o usługę Red Hat OpenShift i inne usługi natywne w chmurze.

Platforma chmurowa IBM Cloud for Financial Services została zaprojektowana we współpracy z Bank of America. IBM współpracuje również z takimi globalnymi instytucjami jak BNP Paribas, Luminor Bank, MUFG i innymi, a także z ponad 90 niezależnymi dostawcami oprogramowania (ISV) oraz dostawcami usług typu Software as a Service (SaaS).

Platformę, którą przedstawiono w 2019 roku, stworzono, aby zmniejszyć ryzyko dla instytucji finansowych i firm sektora FinTech ale również wdrażać innowacyjne rozwiązania dzięki wbudowanym mechanizmom kontroli, które nadzorują cały ekosystem.

Razem z największymi bankami na świecie i niezależnymi partnerami pracujemy nad wypracowaniem standardów w zakresie wdrażania chmury w branżach podlegających ścisłym regulacjom, tak aby poprawiać bezpieczeństwo wprowadzanych innowacji i zgodności z przepisami

 – powiedział Howard Boville, kierownik IBM Hybrid Cloud Platform, i dodał:

Koncentrując się na bezpieczeństwie danych dostarczanych dzięki zaawansowanym możliwościom szyfrowania, takim jak usługi IBM Cloud Hyper Protect Crypto chcemy zmniejszyć ryzyko w łańcuchu dostaw dla banków, ubezpieczycieli i innych podmiotów z branży usług finansowych, przyspieszając jednocześnie czas, w jakim mogą one napędzać innowacje i korzystać z nich”.

Bezpieczeństwo platformy chmurowej IBM i ochrona danych

Platforma chmurowa IBM wykorzystuje Red Hat OpenShift (czyli kompletnej platformy dla aplikacji kontenerowych, która naturalnie integruje takie technologie jak Kubernetes) do zarządzania skonteneryzowanym oprogramowaniem na przestrzeni całego przedsiębiorstwa i obejmuje ponad 200 opartych na API, natywnych dla chmury usług PaaS do tworzenia nowych i ulepszonych aplikacji natywnych w chmurze. Dzięki temu branża usług finansowych może budować i modernizować w bezpiecznym środowisku, aby wprowadzać innowacje dla współczesnych klientów.

IBM Cloud for Financial Services wykorzystuje opracowane przez IBM funkcje poufnego przetwarzania czwartej generacji oraz szyfrowanie „Keep Your Own Key” dostarczane przez usługę IBM Hyper Protect i wspierane przez najwyższy, dostępny na rynku poziom certyfikacji bezpieczeństwa.

W celu ułatwienia wdrożenia chmury klientom usług finansowych, IBM Cloud for Financial Services pomaga spełniać obowiązujące w ściśle regulowanej branży wymogi dotyczące bezpieczeństwa i przepisów. Struktura IBM Cloud Framework for Financial Services zapewnia zestaw branżowych mechanizmów kontroli bezpieczeństwa i zgodności, umożliwiając bezpieczne korzystanie z danych wrażliwych dla instytucji finansowych.

SAP w ekosystemie platformy chmurowej IBM Cloud for Financial Services

Do ekosystemu IBM Cloud for Financial Services dołącza teraz również SAP, aby oferować klientom zróżnicowany zestaw aplikacji do wdrożenia za pośrednictwem tej platformy.

Leave a Reply